Bedøm denne artikel
(0 bedømmelser)

Hej alle !

Lidt om at gøre tingene lettere for administratorerne.

Nu er omdelingen af jubilæumsbladet i anledning af klubbens 50 års jubilæum i fuld gang.

 

Skriftet gør det ud for Kubikkens augustnummer og en arrangementskalender er stukket ind i bladet som en løs A5 side. Bemærk, at der er tekst på begge sider.

Klubbens identitet er vigtig for markedsføring og eksistens. Vi har erfaret, at de postomdelte klubblade styrker klubben i folks bevidsthed. De ligger nemlig rundt om i de små hjem til offentlig skue og bliver set af mange.

Omdelingen giver omdelerne lejlighed til at sikre sig korrekte adresser for afleveringer, og der er i mange tilfælde glemt at meddele adresseændringer.

Overvej lige om du har skiftet adresse, telefonnummer, mailadresse og lignende.

Log evt. på hjemmesiden (på kontakter) og kontroller om dine data er korrekte.

Har du også fjernet fastnettelefonen, så få nummeret fjernet på medlem lister både hos Leif og Henrik. De har mail: Denne e-mail adresse bliver beskyttet mod spambots. Du skal have JavaScript aktiveret for at vise den.   Leif: Denne e-mail adresse bliver beskyttet mod spambots. Du skal have JavaScript aktiveret for at vise den.

Har du ikke log-in til hjemmesiden, kan du ikke se medlemmernes data, kun bestyrelsens. Men du har vel en formodning om et problem, hvis du er flyttet inden for det seneste, har afskaffet fastnettelefonen eller har fået ny mailadresse eller mobilnummer.

Hilsen Poul.

Læst 917 gange Senest ændret Søndag, 16 September 2018 08:50
Mere i denne kategori: Formandens tale »

Skriv en kommentar

Vær sikker på, at du indtaster al krævet information, markeret med en stjerne (*). HTML kode tillades ikke.

danlenfrdeisnoplsv

Formand's side